Skip to content

SOKOL HARTA

Úvodní stránka arrow Ostatní ativity arrow Harta Cup 2011 – 13.8.2011 - 8.ročník
 

Další menu

Administrace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!
Harta Cup 2011 – 13.8.2011 - 8.ročník Tisk E-mail
Napsal Zdenda   
Středa, 20 červenec 2011

Další ročník vytrvalostního závodu HartaCUP je opět zde.

Již po deváté, opět s novou trasou a podruhé se dvěma kategoriemi. Nejdříve na lodi, potom pěšky a na konec na kole v krásné krkonošské přírodě pro všechny nadšence, kteří si chtějí vyzkoušet svoji fyzikou a psychickou odolnost a zjistit hranice svých možností. Podmínkou účasti v závodu je věk minimálně 18 let.

Datum konání: 13.8.2011 

Harmonogram:
6:00 - 6:30        Předpříprava – loděnice. Svoz pomůcek a vybavení na loděnici.
6:30 - 7:30        Hromadný odjezd na start, předstartovní mítink.
7:30 - 7:45        Rozlosování startovního pořadí.
8:00 - 10:00       Start účastníků v rozlosovaném pořadí, v pořadí muži, ženy
15:00-24:00       Cíl závodu, příjezd jednotlivých účastníků do cíle. 

Přihlášky: Pavel Horák   

Pořadí a délka jednotlivých částí:

Muži: kánoe 4 km – běh cca 34 kmkolo 68 km
Ženy: kánoe 2 km – běh cca 18 kmkolo 38 km

Kánoe
Stojatá a klidná voda v oblasti nad jezem Nové Zámky. Doporučujeme vybavit se případnými záchrannými pomůckami. Při plavbě není dovoleno používat motoru, plavby na laně či jiného pomocného pohonu. Předepsaný typ lodi je vydra a dovolený typ pádla je převoznické bidlo či singl pádlo. Po dohodě s organizátory je možné loď zapůjčit.

Běh
Start je u jezu Nové Zámky a cíl je v loděnici v Hartě. Tratě pro muže a ženy jsou odlišné. Detailní trasa závodu bude zveřejněna na předstartovním potlachu, kde všichni účastníci obdrží mapu s instrukcemi a vyznačenými chekpoity, jejichž označení musíte zaznamenat jako důkaz o průchodu tímto místem.

Samotná trasa vede přes hory, lesy a řeky převážně po lesních a polních cestách, pěšinkách a částečně silnicích – typ běžecké obuvi není omezen, opět nedoporučujeme „lyžáky a kanady“. Závod probíhá za plného lesního, polního, zahrádkářského a silničního provozu, proto dbejte opatrnosti při procházení okolo posedů, krmelců, zahrádek, ohradníků či motorestů a jiných zákeřností. Na trase není dovoleno zkracovat či blokovat cestu (pro uvolnění platí výzva STOPA), používat jakýchkoli dopravních prostředků či nabádat domorodé kmeny, psy, lesníky a jiné živočišné "živly" ke zdržování ostatních účastníků.   

mapa_2011_muzi.jpg


Kolo - mapa, Trasa_muži_2011,Trasa_ženy_2011

Start a cíl cyklistické části je v loděnici v Hartě. Trať se bude skládat ze dvou okruhů s jedním průjezdem loděnice. Ženy pojedou pouze první okruh. Na trase jsou opět Checkpoity, které je nutné opět zaznamenat.

Trať vede nejen po hlavních a vedlejších komunikacích, ale také po turistických trasách a cyklostezkách z tohoto důvodu je doporučeno dvoukolé šlapadlo horského typu, lidově zvané bajk či MTB. 

Opět se jede za plného víkendového provozu, proto dbejte opatrnosti při objíždění žen, malotraktorů a kloboukářů a dodržujte zvyky napsané ve vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích. Trasa také zavítá na uzemí jež ovládá samotný Krakonoš, proto je nutné dodržovat návštěvní řád Krkonošského národního parku,a nerušit všechna zákonem chráněná zvířátka, a především sojku.

Na trase není dovoleno držení a ježdění v tzv. závěsu, používání motoru či jiného pohonu. Výjimku tvoří účastník startující na neupraveném skládacím kole tzv. skládačka, který může jezdit "v závěsu" za ostatními cyklisty.

Během závodu také není povoleno: chovat se jako vandal a mít nesportovní přístup k závodu.  

Podmínky startu:
Tělesná i duševní způsobilost, věk min. 18 let, tužka (nejlépe funkční), loď typu vydra, bidlo či singl pádlo, kolo (MTB) + cyklistická helma, mobilní telefon. Při závodu je každý účastník povinen poskytnout v případě potřeby první pomoc jinému závodníku či jiné osobě. Závodu se účastní každý na vlastní nebezpečí. 

Doporučujeme:
Buzola, kompas, orientační smysl, láhev s tekutinou, plovací vestu a silnou vůli. 

ZDAR Harta cupu 2011.  Organizátoři.

Aktualizováno ( Úterý, 09 srpen 2011 )
 
< Předch.   Další >

Kalendář

prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nejbližší události

Žádné události

Reklama